او يك خانم 25ساله بود كه با اصول مادري به اندازه كافي آشنا بود. اولين كودك او 14 ماهه بود كه دومين فرزندش به دنيا آمد. او انتظار هيچ تغيير واقعي در زندگي صميمي خود با همسرش را پيش بيني نكرده بود...

او يك خانم 25ساله بود كه با اصول مادري به اندازه كافي آشنا بود. اولين كودك او 14 ماهه بود كه دومين فرزندش به دنيا آمد. او انتظار هيچ تغيير واقعي در زندگي صميمي خود با همسرش را پيش بيني نكرده بود...


ه نظر او آمدن بچه در زندگي ، يك تغيير موقت ايجاد مي كرد كه بعدها به طور تدريجي به روال قبلي بازگشت مي كرد. ولي بعد از مدتي متوجه تغييرات زيادي شد، احساس خستگي ، استرس و هرج و مرج در تمام ابعاد زندگي. كم كم به اين نتيجه رسيد كه شايعات مربوط به نقش تخريبي فرزند در روابط زناشويي ، چندان هم بي ربط نيست!


به گزارش گروه ترجمه خبر سلامت نيوز، به مرور كه تعداد فرزندان بيشتر مي شوند ، دگرگوني اساسي در اشتياق و طراوت اوليه زناشويي رخ خواهد داد و تعادلات دچار تغيير مي شود. زن و شوهر تبديل به ستون خانه شده و در عوض خانه تبديل به شهر اسباب بازي مي شود.يعني آن فضاي دنج و خلوت و دوست داشتني دونفره ديگر وجود نخواهد داشت. معمولا زماني كه دومين فرزند به دنيا مي آيد ، فرزند اول به قدر كافي بزرگ شده كه بتواند در بعضي موارد مستقل عمل كند و حتي دستگير پدر و مادر باشد. اما پرستاري از نوزاد به اندازه كافي وقت گير خواهد بود.  و در نهايت مواجه با تغييرات اجتناب ناپذير است. به طور متوسط ، والدين تنها 20 دقيقه در هفته فرصت با هم بودن را خواهند داشت. و براي غلبه بر اين تغيير ناخواسته ، بايد بتوان روش هاي جديدي را خلق كرد تا زندگي همچنان براي زوجين لذت بخش بماند.

تعريف جديد از رابطه: شايد نتوان رابطه زناشويي خود را مثل قبل ادامه داد. ولي در هر حال بايد به گونه اي جديد و سازگار با محيط خلق شده، اين رابطه را در قالب فعاليتي جديد و دوست داشتني دو طرف حفظ نمود.

ارتباط مجدد: مرتبا راجع به كودكان و مسائل آنها باهم صحبت نكنيد. شايد اين موضوع جالب و جذاب باشد، اما از آن اجتناب كنيد. زماني را اختصاص دهيد كه تنها راجع به خود صحبت كنيد. 

خلاق باشيد: مي توانيد براي 1 يا 2 ساعت ، كو دك خود را براي پياده روي با پرستار راهنمايي كنيد و در عوض اين مدت را با همسر خود به دلخواه سپري كنيد. 

خودجوش باشيد: منتظر نباشيد كه فرصت ها به سراغ شما بيايند بلكه خود فرصت ها را خلق كنيد. 

واقع بين باشيد: از بيان اين شكاف در ارتباط نترسيد.ممكن است جسم شما پافشاري كند. برطرف كردن اين سوال تنش زا اولين گام مثبت براي ايجاد يك هماهنگي اساسي در ادامه  زندگي است.

رعايت اين موارد سبب مي شود كه به تدريج بتوانيد با تك تك اين نقش هاي جديد در زندگي كنار آمده و علاقه اصلي خود را نيز از دست ندهيد. يعني عاشقي تمام عيار باقي بمانيد. ارتباطي جديد خلق كنيد و به نياز ها پاسخ دهيد. مهم حفظ روابط صميمي و عاشقانه است.
  
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه