3 نکته کمتر شنیده شده برای اینکه راحت خواب تان ببرد!!


 هرگونه نور آبی در اتاق خواب ممنوع
بسیاری از جزئیات زندگی مدرن امروز همانند نور آبی که از صفحه تلفن همراه یا ساعت دیجیتال زنگدار اتاق خواب شما منعکس می شود و ممکن است مساله ای کم اهمیت به نظر برسد، می تواندعلت بی خوابی شما باشند. امواج کوتاه موجود در نور آبی می تواند در روند به خواب رفتن شما اختلال ایجاد کند.
نکته: تلویزیون، کامپیوتر، مبایل و وسایلی از این دست که از خود نور آبی ایجاد می کنند یک ساعت قبل از خواب خاموش کنید و اگر امکان خاموش کردن آنها وجود ندارد حتما روی صفحه نمایش آنها را بپوشانید.

نگاه کردن به ساعت ممنوع
وقتی شما در طول شب به صفحه ساعت نگاه می کنید منجر می شود تا خواب شما دچار اختلال شود. نگرانی از اینکه تا شروع روزی که در پیش دارید تعداد ساعات اندکی باقی مانده است مانع از خوابیدن شما می شود. از این رو ساعت زنگدار خود را در کشوی کنار تخت و یا زیر تخت خواب خود قرار دهید.
نکته: اگر ساعت دیجیتال زنگدار شما صفحه نمایش آبی رنگ دارد حتما از یک نوار سیاه رنگ برای پوشاندن صفحه آن استفاده کنید.

گردن خود را در هنگام خوابیدن در حالت خنثی قرار دهید
اگر از بیدار ماندن در اثر سفتی عضلات گردن خسته شده اید بهتر است بالش خود را سرزنش کنید. بالشی که زیادی بلند باشد یا بیش از اندازه تخت باشد منجر به ایجاد مشکلاتی برای شما می شود. ارتفاع بالش باید در سایز درست و مناسب برای شما باشد تا گردن شما در موقعیت خنثی قرار گیرد و به آن فشار وارد نشود.  برای کسانی که در هنگام خواب به پهلو می خوابند باید گردن بگونه ای قرار گیرد که بینی آنها در امتداد خطی فرضی که بدن را به 2 قسمت مساوی تقسیم می کند قرار گیرد. خوابیدن بر روی شکم منجر می شود تا گردن دچار چرخش شود از این رو بهتر است از خوابیدن در این حالت اجتناب شود.

نکته : گردن شما باید در در موقعیت های دیگر قبل از رفتن به تختخواب نیز در حالت خنثی قرار گیرید برای مثال هیچ وقت در هنگام تماشای تلویزیون نباید بدن در موقعیتی قرار گیرید که گردن دچار چرخش شود.

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com

مطالب جالب دیگر:
نکاتی طلایی برای خرید یک لپ تاپ مناسب
جزئیاتی از زندگی شخصی صبا راد مجری برنامه به خانه برمی گردیم و همسرش! + عکس
جذاب ترین و زشت ترین زنان جهان در کدام کشورها هستند؟!
عکس بهنوش بختیاری در کنار مادر و خواهرش
باور می کنید این اقا 70 سال سن داشته باشد!! + عکس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه