معمولا محصولات غذایی وارداتی که کنترل کیفیت می شوند، برچسب سلامت دارند.

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از ایرنا، یکی از شهروندان مشهدی هنگام باز کردن قوطی چای خارجی که از یکی از مغازه ها خریداری کرده بود با جسد یک بچه خفاش رو به رو شد.

 

این شهروند مشهدی قوطی چای را به دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی آورد و خواستار انتشار این خبر و گوشزدی به مسئولان مربوط به کنترل کیفی محصولات وارداتی به کشور شد. این بسته چای با برند ˈالعطورˈ با نشان ˈایزو 22000ˈ و برچسب سلامت از ایران، کالای وارداتی از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد که بر روی درب آن تاریخ انقضا را ماه 10 (اکتبر) سال 2015 اعلام شده است.

 

چای خارجی با گوشت خفاش - تصویر 1

 

خبرنگار ایرنا با مرکز بهداشت شهر مشهد تماس گرفت و موضوع را با مسئول مربوطه در میان گذاشت و وی پیگیری مساله را از طریق معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی مشهد پیشنهاد داد.

 

پیگیری خبرنگار ایرنا از طریق معاونت غذا و دارو به یکی از کارشناسان مرتبط با واردات و صادرات کالا ختم شد؛ وی در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر چگونگی کنترل کیفیت کالاهای وارداتی در گمرک ایران گفت: اگر کالایی قانونی وارد کشور شود در گمرک توسط واحد مربوطه از محصول نمونه برداری شده و آزمون سلامت از آن گرفته می شود.

 

وی که نخواست نامش در این گزارش ذکر شود، افزود: معمولا محصولات غذایی وارداتی که کنترل کیفیت می شوند، برچسب سلامت دارند.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در پاسخ گفت: شهروندی که کالا را خریده می تواند به واحد بهداشت این دانشگاه مراجعه و از واحد صنفی مربوطه شکایت کند تا به مورد وی رسیدگی شود.

 

2013

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه