آتش سوزی سه دستگاه خودروی سواری در پارکینگ ساختمان مسکونی در خیابان سعادت آباد مصدومیت 5 آتش نشان را در پی داشت.

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، آتش سوزی سه دستگاه خودروی سواری در پارکینگ ساختمان مسکونی در خیابان سعادت آباد مصدومیت 5 آتش نشان را در پی داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری 125، در پی آتش سوزی شب گذشته خیابان سعادت آباد که 5 ایستگاه آتش نشانی برای مهار شعله های سرکش آتش به همراه گروه امداد و نجات اعزام شدند 5 آتش نشان دچار مصدومیت ودود گرفتگی شدند.


آقایان روح ا..احمدی، حمید یاراحمدی، از ناحیه گردن، کمر و ستون فقرات دچار آسیب شدند که هم اکنون برای مداوا در بیمارستان بستری هستند و خوشبختانه 3 نفر دیگر به نام های فرزاد کویت وند، مهدی عابدی و فردین نیک نژاد پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.


روح ا.. احمدی آتش نشان جوان که در هنگام حمل مصدوم دچار آسیب دیدگی شده است درباره این حادثه اظهار داشت: در محل آتش سوزی همه بالکن های ساختمان 5 طبقه مملو از افرادی بود که از ترس دود و آتش به بالکن پناه آورده بودند.


وی افزود: به سرعت خود رابه دستگاه تنفسی مجهز کرده و در گروه افرادی بودم که مسئولیت جستجوی محبوسین احتمالی را داشتیم. در حال بررسی طبقه منفی دو بودم که فردی را جلوی درب ورودی یک واحد سرایداری پیدا کردم. فرد مصدوم بسیار سنگین وزن بود و شواهد نشان می داد در هنگام خروج از چند قدمی در ورودی به دلیل استنشاق دود غلیظ از حال رفته بود.


احمدی ادامه داد؛ مرد سنگین وزن را بر روی دوشم گذاشتم و به سختی از پله ها به سمت بالا حرکت کردم در هنگام بالا آمدن از روی یکی از پله های لیز خوردم و به شدت از ناحیه زانو آسیب دیدم. بقیه آتش نشانان با دیدن این صحنه به کمک آمدند و فرد مصدوم را به جلوی در رساندیم.


آتش نشان جوان تصریح کرد: در این حادثه در پاگرد پایین هم یک دختر بچه را به همراه خانمی که در دود گرفتار شده بودند پیدا کردیم و آنها را هم با احتیاط به بالا منتقل کردیم.
شدت دود بسیار زیاد بود هر کسی برای خروج از ساختمان به راهروها آمده بود در دود گرفتار شده بود و قادر به پایین آمدن نبود ما همه منازل را بررسی می کردیم و هر دری که بسته بود با دیلم بازمی کردیم.


وی گفت: زمانی که درب طبقه سوم یکی از واحدها را باز کردیم مردی لاغر اندام بیهوش و بی رمق بر روی زمین افتاده بود که وی را به طبقه پایین منتقل کردیم.
حمید یار احمدی نیز یکی دیگر از آتش نشانان مصدوم این حادثه درباره این آتش سوزی گفت: نیروهای عملیات خیلی زود به محل حادثه رسیدند و من به سرعت با برداشتن یکی از سرلوله ها به سمت پارکینگ رفتم دود وشعله زیادی از همه طرف زبانه می کشید یکی از خودروها به شدت شعله ور بود که من با آبدهی شعله آن را کم کردم.


وی افزود: من برای جستجوی محبوسین وارد طبقات شدم در راه پله ها خانمی بر روی زمین افتاده بود که فکر کردم فوت کرده اما در روشنایی دیدم پلک هایش تکان می خورد. ماسک اکسیژنم را سریع بر روی دهان اش گذاشتم و دیدم نفس می کشد.

 

یاراحمدی ادامه داد: با احتیاط کامل این خانم که وزن سنگینی هم داشت از پله ها به صورت برعکس پایین آوردم اما به علت خیس بودن و لیز شدن پله ها، به شدت از ناحیه گردن و کمر به پایین پرتاب شدم اما در تمام این مدت حواسم به مصدوم بود که آسیبی نبیند و در نهایت بعد از برخورد با پاگرد پایین بقیه آتش نشانان به کمک آمده و این خانم را نیز به جلوی ساختمان منتقل کردیم.


آتش نشان مصدوم یادآور شد: درد را احساس می کردم اما همه تلاشم این بود که به مصدوم کمک کنم.
گفتنی است هر دو آتش نشانان به شدت از ناحیه کمر، گردن، ستون فقرات و ریه ها دچار آسیب دیدگی شدند که هم اکنون در یکی از مراکز درمانی بستری هستند./ ایران

 

2013

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه