رفتار ، شخصیت ، یادگیری و دیگر مسائل مربوط به فرزندان ناشی از موقعیت او در خانواده است ، ایده ای قدیمی در این مورد که ترتیب تولد بچه ها بر رشد آنها اثر دارد ، در بین مردم رواج دارد. اینکه همه آدمها به صورت ذاتی برابر هستند کاملا مورد تایید است ، اما اینکه چرا این همه نا برابری در دنیای امروز وجود دارد را باید بررسی کرد.

رفتار ، شخصیت ، یادگیری و دیگر مسائل مربوط به فرزندان ناشی از موقعیت او در خانواده است ، ایده ای قدیمی در این مورد که ترتیب تولد بچه ها بر رشد آنها اثر دارد ، در بین مردم رواج دارد. اینکه همه آدمها به صورت ذاتی برابر هستند  کاملا مورد تایید است ، اما اینکه چرا این همه نا برابری در دنیای امروز وجود دارد را باید بررسی کرد.
ریشه این تفاوت ها را میتوان در طبقه اجتماعی ، تحصیلات  و حتی شانس دید ، اما دالتون کانلی ، ریشه این نابرابری ها را خانواده میداند.
او در کتاب ، ترتیب تولد ؛ کدام خواهر و برادر ها موفق میشوند و چرا؟ ، میگوید 75 درصد این نابرابری ها در ایالات متحده آمریکا در یک خانواده مشاهده میشود.
امروز به این مورد که کدام فرزندان چه ویژگی های شخصیتی را دارند خواهیم پرداخت ، برای مشاهده این ویژگی ها به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
● فرزندان اول
آنها وظیفه شناس تر، جاه طلب تر و سلطه جوتر از خواهر و برادرهای کوچکتر از خود هستند، فرزندان اول در دانشگاههای هاروارد و ییل به خوبی خود را نشان می دهند، همچنان که در رشته های مشکل تری مثل پزشکی، مهندسی و حقوقی می درخشند.
همه فضانوردانی که به فضا رفته اند بزرگترین فرزند یا بزرگترین پسر خانواده شان بوده اند و در طول تاریخ نیز (حتی زمانی که خانواده های پرفرزند معمول بوده است) بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل فرزند اول بوده اند.
بد نیست بدانید برخی شخصیتها نظیر هیلاری کلینتون، ریچارد برانسون، جی.کی.رولینگ (نویسنده کتابهای هری پاتر)، وینستون چرچیل همچنین بعضی از ستاره های سینما از جمله: کلینت ایستوود، جان وین، سیلوستر استالونه، بروس ویلیس، و همه بازیگرانی که نقش جیمز باند را بازی کرده اند، همگی فرزند نخست خانواده بوده اند.
● فرزندان وسط
این دسته از افراد بیشتر به همسالان خود می پیوندند و به راحتی می توانند از خانواده جدا شوند در نتیجه آنها می آموزند که چگونه با منابع حمایتی دیگر ارتباط برقرار کنند
بنابراین به داشتن مهارتهای مردمی بسیار عالی گرایش دارند. فرزندان وسط اغلب نقش میانجی و مصلح را بر عهده می گیرند. بعضی از فرزندان وسط مشهور عبارتند از: بیل گیتس، جی.اف.کی، پرنسس دایانا
● فرزندان آخر
ته تغاریها بیش از همه می توانند خلاق و جذاب باشند. از آن جا که آنها اغلب به عنوان توسری خور شناخته می شوند، به مبارزه در جنبشهای برابری طلبانه گرایش دارند.
(بچه های آخر اولین پشتیبانان اصلاحات پروتستان و نهضت روشنگری بودند) آنها در روزنامه نگاری، تبلیغات، فروش و هنرها موفق هستند. بعضی از ته تغاریهای مشهور عبارتند از: کامرون دایاز، جیم کری، رویز ادانل، ادی مورفی و بیلی کریستال.
● تک فرزندان
تک فرزندها خصوصیاتی شبیه فرزندان اول دارند و مداوماً زیر بار انتظارات سنگین والدین هستند. تحقیقات نشان می دهد که فرزندان اول اعتماد به نفس بیشتری دارند، خوش بیان هستند و احتمالاً بیش از بچه های دیگر از تخیل خود استفاده می کنند.
گرچه آنها پرتوقع نیز هستند، از انتقاد متنفرند، و ممکن است غیرقابل انعطاف و کمال گرا باشند. بعضی افراد مشهور که تک فرزند بوده اند عبارتند از: فرانکلین دلانو روزولت، آلن گرینسپن، تایگر وود، ملکه جوان تنیس ماریا شاراپووا و لئوناردو داوینچی.
● دو قلوها
از آن جا که دو قلوها وضعیت برابری دارند و برخورد مشابهی با آنها می شود در اغلب موارد به هم شباهت دارند.

    
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه