محققان دانشگاه ساوث‌همپتون از دستاورد جدیدی در زمینه ارتباطات فیبر نوری رونمایی کرده‌اند.


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل ازایسنا، محققان مرکز تحقیقات اپتوالکترونیک دانشگاه یک رویکرد جدید را طراحی کرده‌اند که اجازه مدولاسیون مستقیم جریانات الکتریکی را برای استفاده در تولید سیگنالهای فرمت مدولاسیون بسیار پیشرفته می‌دهد.


این کار به بررسی رویکرد جدید برای تولید سیگنالهای فرمت مدولاسیون پیشرفته که از لحاظ طیفی کارآمد هستند می‌پردازد. این سیگنالها در سیستم‌های ارتباطی نوری جدید مورد نیاز هستند.

 

فناوری جدید از نیاز به برنامه‌های مدولاتور خارجی ناکارآمد و پرهزینه که اکنون برای تولید چنین سلولهایی مورد استفاده هستند، اجتناب می‌کند.

 

به گفته محققان، این پژوهش بر کنترل دقیقی تاکید دارد که در میدان نوری تولید شده توسط یک لیزر نیمه‌رسانای مدوله شده با جریان بدست آمده است.

 

لیزرهای مدوله‌شده جریان مستقیم کاربردهای تجاری زیادی داشته و بطور گسترده در ارتباطات نوری، مخابرات و حسگر و سیستمهای لیزری فیبر پرقدرت استفاده می‌شوند.

 

با این حال، ناتوانی در کنترل دقیق میدان نوری کاملی که از چنین لیزرهایی بطور مستقیم منتشر می‌شوند، یکی از مشکلات اساسی بوده که کاربردهای آن را محدود کرده است.

 

محققان بر این باورند که قابلیت جدید می‌تواند تاثیر چشمگیری در جوامع علمی و مهندسی که بطور مستقیم با لیزر مرتبط بوده یا از آن بهره‌برداری می‌کنند، داشته باشد.

 

2019

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه