جامعه > سرگرمی - روزنامه توریسم نوشت: تحقیقات اخیر دانشمندان جزئیات بیشتری از نحوه انقراض دایناسورها و پستانداران ماقبل تاریخ ارائه کرده است.

جزئیات جدید از نحوه انقراض دایناسورها - تصویر 1

جزئیات جدید از نحوه انقراض دایناسورها

جامعه > سرگرمی - روزنامه توریسم نوشت: تحقیقات اخیر دانشمندان جزئیات بیشتری از نحوه انقراض دایناسورها و پستانداران ماقبل تاریخ ارائه کرده است.

شهاب آسمانی ماقبل تاریخ تمامی پستانداران و همچنین دایناسورها را نابود کرده است. پژوهش‌های محققان نشان می‌دهد که انقراض دایناسورها بسیار سخت‌تر از آن چیزی بوده که تا به حال تصور می‌کردیم.تحقیقات این دانشمندان نشان می‌دهد تقریبا هر‌گونه از پستانداران روی زمین توسط یک شهاب‌سنگ ماقبل تاریخی از روی زمین محو شده‌اند. در این پژوهش آمده است که حدود 93 درصد از انواع گونه‌های مختلف پستانداران که در دوره کرتاسه میزیسته‌اند بیش از 66 میلیون سال قبل منقرض شده‌اند. بررسی سوابق فسیلی توسط دانشمندان دانشگاه «باث» انگلیس مشخص کرد که تاثیر برخورد این شهاب‌سنگ بسیار شدیدتر از آنچه قبلا تصور شده بوده است.با توجه به عدم وجود مواد غذایی ناشی از تخریب گسترده پوشش گیاهی و حیوانات، تصور محققان این است که بزرگترین حیوان زنده در طول دوره پس از برخورد به اندازه یک گربه بوده است. با این حال، تحلیل این دانشمندان نشان می‌دهد که گونه‌هایی همچون مارمولک‌ها، لاک‌پشت‌ها و تمساح‌ها بسیار سخت‌تر از پستانداران از این برخورد تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.محققان در این تحقیقات تمام گونه‌های پستاندار شناخته شده در شمال آمریکا را از پایان دوره کرتاسه تجزیه و تحلیل کرده و به این نتیجه رسیدند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه