دانشمندان موفق شدند تا با استفاده از پوست مردان سلول های اسپرم تولید کنند. این سلول ها به مردان مبتلا به یک نقص ژنتیکی که آنها را نابارور می سازد کمک می کند.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایرنا، هیچ یک از مردان نابارور قادر به تولید مقدار کافی اسپرم طبیعی برای لقاح نیستند. دانشمندان معتقدند که این روش در آینده می تواند به مردان نابارور در تولید اسپرم کمک کند. علاوه بر این، این مطالعه ابزار جدیدی برای مطالعه رشد اسپرم و درمان ناباروری مردان ارائه می دهد. دکتر «ریجیو پرا» ( Reijo Pera) از موسسه زیست شناسی سلول های بنیادی و پزشکی باززایی در دانشگاه استنفورد آمریکا گفت: مطالعات ما نخستین نتایجی است که یک مدل تجربی برای مطالعه رشد اسپرم فراهم می کند.

 

این گروه تحقیقاتی می گوید می توان از این شیوه برای درمان های برپایه سلول در درمانگاه ها استفاده کرد مثلا برای تولید اسپرم ها با کیفیت و تعداد بیشتر در ظروف آزمایشگاهی. همچنین می توان سلول های اسپرم ساز مشتق شده از سلول های بنیادی را مستقیما به بیضه های مردان نابارور دچار مشکل تولید اسپرم پیوند زد. ناباروری حدود 10 تا 15 درصد زوجین را درگیر کرده است و مشکلات ژنتیکی ناشی از این امر عمدتا در مردان وجود دارد.

 

2014
 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه