تصاویری ازاسبهای آبی قهرمان، بادیگارد "کل یالدار" در رودخانه علیه کروکودیل ماسای مارا، کنیا تصاویری ازاسبهای آبی قهرمان، بادیگارد "کل یالدار" در رودخانه علیه کروکودیل ماسای مارا، کنیا ...

تصاویری ازاسبهای آبی قهرمان، بادیگارد "کل یالدار" در رودخانه علیه کروکودیل

جامعه > سرگرمی - صحنه های استثنایی از کمک اسبهای آبی را می بینید که در برابر تجاوز کروکودیل به یک راس آنتیلوپ از نوع "کل یالدار" یا Gnu (Wildebeest) که قصد عبور از عرض رودخانه را داشت، نقش بادیگارد را ایفا می کنند.

 

 

 

این حادثه در ماسای مارای کنیا رخ داد و بعد از اینکه حیوان بیچاره مورد حمله کروکودیل قرار گرفت، اسبهای آبی در نهایت شجاعت و البته ترحم، علیه کروکودیل به کمک "کل یالدار" آمده و او را از عرض رودخانه عبور دادند.

ودیم عکاس 34 ساله که شاهد این ماجرای حدودا دو ساعته از داخل اتومبیل اش بود، توانست لحظه های ناب این حادثه را به صورت تصویری شکار کند. وی گفت یکی از اسبهای آبی با هل دادن "کل یالدار" به وی کمک بزرگی کرد تا از عرض رودخانه عبور کند و در آخر، نگاهی مهربانانه و البته پیروزمندانه به او کرد!

گفتنی است اسب آبی تنها حیوانی است که کروکودیل از آن می ترسد.

گنو یا "کل یالدار" پستانداری گاوسان از سرده Connochaetes سم‌داران است. تیره گاوسانان شامل گاوهای اهلی، بزها، و دیگر زوج‌سمان دارای شاخ است. Connochaetes دارای دو گونه است که بومی آفریقا هستند: کل یالدار سیاه و کل یالدار آبی‌رنگ. بقایای سنگواره‌ای نشان می‌دهند که دو گونه در حدود ۱ میلیون سال پیش از یکدیگر جدا شدند و گونه‌های شمالی و جنوبی را به وجود آوردند. کل یالدار آبی‌رنگ تفاوت اندکی با نیای پیشین خود پیدا کرد ولی کل یالدار آبی‌رنگ تفاوت‌های ریختی زیادی را به منظور تطبیق بهتر با محیط علفزاری جنوب آفریقا تجربه کرد. امروزه ۵ زیرگونه از کل یالداری آبی‌رنگ شناخته شده‌اند در حالی که کل یالدار سیاه‌رنگ هیچ زیرگونه شناخته شده‌ای ندارد. در شرق آفریقا، کل‌های یالدار به فراوانی یافت می‌شوند و از جمله شکارهای اصلی جانوران گوشتخواری چون شیر و کروکودیل هستند.

منبع: دیلی میل

56602 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه