متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به کلاهبرداری 35 میلیون تومانی در 70 فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.

 

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از جام جم، مرد کلاهبرداری که با جعل رسید دستگاه های POS بانکی اقدام به کلاهبرداری از کسبه چند استان کرده بود،شناسایی و دستگیر شد.

 
در پی مراجعه یکی از شهروندان به ماموران پلیس فتای مازندران مبنی بر کلاهبرداری 17 میلیون ریالی از وی از سوی فردی ناشناس با جعل رسید دستگاه کارت خوان ، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس سایبری استان قرار گرفت.
 

براساس این گزارش، ماموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و تحقیق از مالباخته دریافتند، متهم به کلاهبرداری پس از خرید کالا از فروشگاه ها به بهانه محرمانه بودن رمز کارت ، شخصاً اقدام به پرداخت وجه از طریق دستگاه کارت خوان ( POS ) کرده و رسید دستگاه را که جعلی است به فروشنده ارائه می دهد.

 

ماموران در ادامه تحقیقات از وقوع چندین فقره جعل و کلاهبرداری به همین شیوه در برخی دیگر از شهرستان های استان با خبر شدند.

این گزارش حاکی است، ماموران با انجام تحقیقات گسترده پلیسی سرانجام رد این مرد مرموز را در یکی از شهرستانهای غرب استان زدند و در اقدامی غافلگیرانه این فرد به نام " ح – ص " را دستگیر کردند.

 

متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به کلاهبرداری 35 میلیون تومانی در 70 فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.

این فرد در اظهارات خود به پلیس عنوان داشت : به بهانه های خرید اجناس و اخذ پرینت حساب با مراجعه به فروشگاه های مختلف پس از اخذ پرینت مبلغ مورد نظر از دستگاه POS همان فروشگاه، با دستگاهی که خودم ساخته بودم اقدام به جعل رسید دستگاه کارت خوان می کردم.

 

متهم به جعل ادامه داد: پس از یکی دو ساعت با مراجعه مجدد به مغازه مورد نظر و خرید اجناس به همان مبلغ مورد نظر و دور از چشم صاحب مغازه و به بهانه این که رمز کارت خصوصی و محرمانه می باشد به پشت دستگاه POS رفته سپس به صورت صوری اقدام به کشیدن کارت کرده و برگه ای که قبلاً جعل نموده ا م را به فروشنده تحویل می دادم.

 

متهم همچنین به کلاهبرداری از کسبه و بازاریان در سطح شهرستان های استان مازندران ، گیلان ، گلستان و تهران اعتراف و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

 

رییس پلیس فتای مازندران به متصدیان واحد های صنفی و فروشگاهی توصیه کرد : برای پیشگیری از جعل و کلاهبرداری ، هنگام اخذ رسید دستگاه کارت خوان از مشتریان هر دو قبض صادره از دستگاه را دریافت کرده و با یکدیگر تطبیق دهید.

 

وی همچنین گفت : بانک های عامل اعداد مبالغ خریداری شده در قبض دستگاه pos را طوری طراحی کرده اند که روی این اعداد سایه دارد تا امکان جعل توسط جاعلان وجود نداشته باشد .با توجه به دستور العمل صادره الزامیست منبع خبر در خبرها ذکر گردد.

 

2013

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه