تغییر ناگهانی درجه حرارت معده که در اثر خوردن آب سرد و یا چای داغ و یا کشیدن سیگار ایجاد می‌شود از دلایل سکسکه است که در مواردی می‌تواند بیش از ۲ ماه به طول انجامد.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، سکسکه یک انقباض غیر عادی در عضله دیافراگم و عضلات تنفسی بین دنده‌ای است. اغلب اوقات سکسه ۴۸ ثانیه بیشتر به طول نمی‌انجامد ولی در حالت مداوم فرد بیش از ۲ روز و کمتر از ۱ ماه مبتلاست و در موارد بیش از ۲ ماه فرد نیاز به مراجعه بیمارستان دارد.

وی افزود: افرادی که در شب پرخوری می‌کنند و یا از نوشابه‌های گاز دار استفاده می‌کنند و حین صحبت هوا داخل ریه‌هایشان می‌شود، غالبا دچار سکسکه می‌شوند.

علویان تصریح کرد: به همین جهت باید از صحبت‌ حین صرف غذا پرهیز کنید و غذا را به خوبی جویده و با استرس و اضطراب صرف نکنید.

وی در خصوص درمان سکسکه اذعان داشت: نفس کشیدن در کیسه، قرار دادن یک تکه یخ روی زبان، قرار دادن لیمو روی زبان و یا ایجاد حالت شوق زیاد و ترساندن فرد مبتلا از راهکارهای درمان سکسه است.

این متخصص در پایان اظهار داشت: برای از بین بردن سکسکه باید سطح دی اکسید خون را بالا برد. می‌توانید نفستان را نگه دارید و تا شماره ۱۰ به آرامی بشمارید.

 

2008

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه