در نمایشگاه خودروی سال آینده ژنو خودرویی بدون نیاز به راننده رونمایی می شود که می توان آن را تجسم واقعی خودروهای خودکار به شمار آورد.


به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، این خودرو که «Budii» نام دارد، محصول خلاقانه یک شرکت سوئیسی متخصص در زمینه طراحی خودرو موسوم به «Rinspeed» است که با در نظر گرفتن تمام تلاش های صورت گرفته در زمینه طراحی و ساخت خودروهای بدون نیاز به راننده حالا دست به اقدامی جالب زده و خودرویی را معرفی کرده که می توان به آن اطمینان کامل داشت.

 

از جمله ویژگی های این خودرو امکان جابجا شدن فرمان در آن است. طراحان خودرو آن را به گونه ای ساخته اند که در زمان فعال بودن راننده خودکار، فرمان در جایی میان دو صندلی جلو قرار می گیرد تا بدین ترتیب راننده و سرنشین کناری بتوانند به کارهایی نظیر خواندن مجلات، صرف نوشیدنی و صحبت کردن با یکدیگر مشغول شوند.

 

فلسفه طراحی این خودرو بر این اصل استوار است که در خودرو هیچ گاه نباید راننده را کنار گذاشت بلکه مواقعی نیز فرا می رسد که راننده تمایل به در دست گرفتن هدایت خودرو دارد.

 

توقف و حرکت در مواقع ضروری، مسیریابی ماهواره ای و تغییر مسیر و جابجایی در میان خطوط وسط خیابان از جمه قابلیت های این خودرو در زمان قرار گرفتن در وضعیت خودکار به شمار می آید.

 

این خودرو و نمونه های دیگری از این دست درحالی به تدریج وارد نمایشگاه های خودروی سراسر جهان می شوند که کارشناسان به لزوم گذر زمان و تطبیق مرحله به مرحله خودروهای خودکار با انسان تأکید دارند.

 

«Rinspeed»، اطلاعات فنی زیادی درباره این خودرو منتشر نکرده و همه چیز را به نمایشگاه خودروی ژنو در سال آینده موکول کرده است اما به نظر می رسد این خودرو که عنوان «دوست انسان» را هم دارد قابلیت چشمگیری در منطبق شدن با انسان داشته باشد.

 

جام جم

206

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه