تاثیر شگفت انگیز و فوق العاده هندوانه برای قلب را در این مقاله بخوانید.

 

به گزارش سرویس علمی جام نیوز سایت یاهو نوشت: تحقیقات جدید نشان می دهد که هندوانه می تواند  خطر ابتلا به حمله قلبی، را کاهش دهد این میوه برای کسانی که دچار اضافه وزن هستند بسیار مفید است.

دانشمندان دریافتند که این میوه
به طور قابل توجهی فشار خون را در افراد چاق کاهش می دهد ، حتی زمانی که آنها در معرض آب و هوای سرد قرار گرفته باشند.

بیشتر افراد سالخورده در هوای سرد دچار حمله قلبی می شوند و جان خود را از دست می دهند چون سرمای هوا با بالا رفتن فشار خون در ارتباط است. هوای سرد فشار خون را در افراد سالمند بالا برده وآنها را در معرض سکته قلبی قرار می دهد. 


یک مجله آمریکایی منتشر کرد،  که خوردن هندوانه  برای سلامت قلب افراد بسیار مفید است و می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی را درهوای سرد کاهش دهد.

پروفسور آرتورو فیگوئروا ، از دانشگاه ایالتی فلوریدا، گفت : "  فشار در آئورت و قلب پس از مصرف عصاره هندوانه کاهش میابد. "

دانشمندان  13 مرد و زن را که از فشار خون بالا و اضافه وزن برخوردار بودند به مدت 12 هفته مورد آزمایش قرار دادند. شرکت کنندگان دست خود را در آب سرد نگه میداشتند تا در شرایط هوای سرد باشند. این در حالی بود که دانشمندان فشار خون آن ها را می گرفتند. نیمی از شرکت کنندگان در دوره آزمایش عصاره هندوانه خوردند
چهار گرم از اسید آمینه L- سیترولین و دو گرم از L- آرژنین هر روز مصرف می کردند. به نیم دیگر شرکت کننده ها دارو داده شد. نتیجه این آزمایش نشان داد که هندوانه فشار خون را کاهش داده و استرس قلبی، حتی در شرایط سرد کاهش می یابد.

 


2008
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه