متخصصین دانشگاه سئول کره جنوبی موفق به ساخت یک لایه کامپوزیتی حاوی نانوالیاف پلی اکریلونیتریل، برای کنترل بهینه تابش نور در LED ها و OLED ها شدند.


به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از ایسنا، تیمی متشکل از متخصصین دانشگاه سئول کره جنوبی موفق به ساخت یک لایه‌ کامپوزیتی برای کنترل بهینه‌ تابش نور در LED ها و OLED ها شدند. این لایه‌ کامپوزیتی که نانوالیاف پلی‌اکریلونیتریل در آن جاسازی شده است منجر به انتشار نور در تمام جهات و توزیع نسبتاً یکنواخت نور شده و به منظور کنترل نور در سامانه‌های نوری به کار گرفته می‌شود.


ویژگی‌های نوری که از این لایه عبور می‌کند به شدت به قطر و سایر خصوصیات الیاف جاسازی شده در لایه وابسته است. بنابراین الیاف نانو می‌تواند در انواع متنوعی بسته به هدف همان ابزار نوری مشخص به کار گرفته شود.

 

البته الیاف نانو به تنهایی برای چنین منظوری به کار گرفته نمی‌شود و به یک لایه‌ پلیمری نیاز دارد تا به صورت مرکب بتواند در ابزارهای نوری استفاده شود. در میان پلیمرهای مختلف، SU-8 به عنوان پلیمری که در برابر نور مقاوم است و نیز قابلیت عبوردهی بالایی در بازه نور مرئی دارد به عنوان لایه‌ ترکیب شونده با الیاف نانو انتخاب شد.

 

به منظور تهیه‌ این کامپوزیت ابتدا محلول پلی‌اکریلونیتریل الکتروریسی می‌شود و سپس نانوالیاف جمع‌آوری شده روی یک بستر منتقل می‌شود سپس پوشش SU-8 روی این نانوالیاف قرار می‌گیرد. در نهایت این لایه کامپوزیتی در LED ها و OLED ها برای اهداف نوری خاص به کار گرفته می‌شوند.

 

2019

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه