يك جراح و متخصص بيماري هاي چشم گفت: استفاده نادرست از رايانه و انجام بيش از يك ساعت بازي رايانه اي و تلويزيوني سبب بروز تيك هاي عصبي در كودكان مي شود.

يك جراح و متخصص بيماري هاي چشم گفت: استفاده نادرست از رايانه و انجام بيش از يك ساعت بازي رايانه اي و تلويزيوني سبب بروز تيك هاي عصبي در كودكان مي شود. 
دكتر شاهرخ ميلان در گفت و گو با ايرنا افزود: تحريك چشم ها و ضعف در بينايي كودكان از ديگر عوارض انجام بيش از يك ساعت بازي رايانه اي است. 
وي با بيان اينكه تلويزيون و رايانه به منظور كاهش ضرر رساني بر روي چشم ها بهتر است از نوع ال سي دي باشد، اظهار داشت: انواع تلويزيون و رايانه با لامپ تصوير داراي اشعه فرابنفش بوده كه سلامت چشم را تهديد مي كند. 
وي، استراحت، خواب و استفاده درست از تلويزيون و رايانه را از عوامل محيطي موثر بر روي بينايي و سلامت چشم عنوان كرد. 
اين متخصص، با اشاره به ميزان استراحت لازم براي چشم ها، افزود: چشم ها حداقل به شش ساعت استراحت كامل نياز دارد اما بهترين ميزان استراحت براي چشم هشت ساعت است. 
ميلان با اشاره به نحوه مطالعه و تاثيرگذاري آن برروي چشم گفت: مطالعه در نور كم سبب خستگي و آسيب چشم ها مي شود. 
وي افزود: نور كم سبب كاهش اتوماتيك وار پلك زدن، خشكي چشم ها و در نهايت بروز قرمزي و سوزش چشم ها مي شود. 
وي اظهار داشت: مطالعه بهتر است در طول روز، روي ميز و با رعايت فاصله حدود 40 سانتي متر انجام گرفته و از مطالعه كردن در حالت راه رفتن، دراز كشيدن و يا در اتومبيل به دليل بروز آسيب در چشم ها، خودداري شود. 
اين متخصص افزود: مطالعه كردن در نيمه شب نيز، سبب وارد شدن فشار به عضله و عدسي چشم ها و در نهايت بروز نزديك بيني در فرد مي شود. 
ميلان يادآور شد: عينك هاي داراي خاصيت ضد فرا بنفش تا 400 نانومتر و خاصيت آنتي رفلكس، مناسب ترين عينك براي محاظفت چشم ها در برابر اشعه تلويزيون، رايانه و رفع خستگي ناشي از مطالعه و بازتاب هاي محيطي هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه