محققان دانشگاهی در آمریكا به این نتیجه پی بردند كه استفاده از كپسول‌های روغن ماهی، باعث كاهش وزن نمی‌شود.

محققان دانشگاهی در آمریكا به این نتیجه پی بردند كه استفاده از كپسول‌های روغن ماهی، باعث كاهش وزن نمی‌شود.
دكتر «لائورا دفینا» كه یكی از محققان موسسه «كوپر» در «دالاس» در آمریكاست در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی این كشور، گفت: پیش از این مشخص شده بود كه استفاده از كپسول‌های حاوی روغن ماهی برای كاهش وزن افرادی كه به چاقی مزمن دچار هستند، موثر است، اما امروزه با توجه به تحقیقات انجام شده ما به این نتیجه پی بردیم كه استفاده از این كپسول‌ها كه بر پایه امگا 3 تهیه شده‌اند، كاهش وزن را در پی ندارد.
بر اساس این تحقیق كه در خبرگزاری رویترز  منتشر شده است پزشكان این موسسه تحقیقاتی در ادامه به این مطلب پرداختند كه تنها راه كاهش وزن استفاده از رژیم‌های غذایی مناسب و پیروی از یك برنامه ورزشی متعادل است.
همچنین افرادی كه این دو عامل را به جز استفاده از كپسول‌های حاوی روغن ماهی مورد استفاده قرار داده‌اند، موفق شدند در طول 24هفته دست كم 5 كیلوگرم از وزن خود بكاهند.
 با این حال، كارشناسان و محققان پزشكی بر این باورند كه همچنان استفاده از كپسول‌های روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 می‌تواند باعث كاهش وزن شود چرا كه این محققان بر این باورند كه استفاده از این اسید چرب باعث كاهش كلسترول شده و فشار خون را نیز كاهش می‌دهد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه